Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób można skutecznie kształtować kompetencje kluczowe młodzieży, tak by przygotować ich do wejścia na rynek pracy? Czy wiesz jak ważne jest wzmacnianie umiejętności komunikacyjnych, skutecznej pracy w zespole czy właściwego prezentowania swojego pomysłu dla zdobycie dobrej pracy? A może szukasz gotowych pomysłów do pracy z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, z niepełnosprawnościami lub zmagającą się z trudnością w wejściu na rynek pracy?
W naszej publikacji znajdziesz informacje o aktualnych problemach młodych ludzi na rynku pracy, wyniki badań młodzieży w wieku od 15-19 roku życia na temat postrzegania przez nich szans zawodowych i współczesnego rynku pracy oraz opisy ciekawych projektów społecznych zrealizowanych przez uczestników na rzecz społeczności lokalnych w miastach: Katowice, Chorzów, Bytom, Cieszyn, Jaworzno, Racibórz, Zawiercie, Pilica, Żarnowiec, Góra Włodowska, Kotowice i Czernica.
Publikacja powstała w wyniku inicjatywy "Młodzieżowe Forum Ochrony Przyrody" finansowanej ze środków programu Erasmus+. Zawiera rekomendacje młodzieży dotyczące zmian infrastrukturalnych przyczyniających się do promowania postaw ekologicznych oraz porady o ekowolontariacie.
Podręcznik Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej 2.0 opisuje w szczególności:
Dzięki podręcznikowi każdy aktywista lokalny może zorganizować inicjatywę uchwałodawczą w swojej gminie, powiecie czy województwie.
Podręcznik zawiera modele warsztatowe, które będą stanowić przykład ekonomizacji dla innych NGO.
Informator stworzony przez młodzież w ramach projektu "Śląska Młodzież Solidarna w Działaniu" przeznaczony dla każdego, kto chciałby pomóc lub adoptować zwierzaka.
Podręcznik “Bezpieczny w sieci” stanowi instrukcję bezpiecznego korzystania z poszczególnych aplikacji i stron internetowych.
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej prezentuje swoją najnowszą publikację pt. "Wszystko co chciałeś wiedzieć o klimacie ale... bałeś się zapytać!"
W ramach projektu opracowaliśmy aplikację, która jest narzędziem dydaktycznym wspierającym międzynarodowe wymiany młodzieży.
W ramach projektu Mapa Lokalnych Potrzeb Seniorów zrekrutowaliśmy 15 grup seniorów pochodzących z 15 gmin województwa śląskiego. Projekt pozwolił nam lepiej zrozumieć potrzeby i problemy z którymi zmagają się seniorzy na terenach zaangażowanych gmin.