Gliwicka Mapa Tajemnic

Gliwicka Mapa Tajemnic

Projekt poświęcony odkryciu i zaprezentowaniu lokalnych, nieznanych szerzej tajemnic historycznych Gliwic. 

Celem projektu jest rozpowszechnienie mało znanych miejsc o znaczeniu historycznym oraz podniesienie świadomości historycznej odbiorców za pomocą terenowych warsztatów tematycznych z elementami pracy twórczej (malowanie, rysowanie, fotografia). W projekcie weźmie udział 150 mieszkańców Gliwic w każdym wieku, bez ograniczeń, w rezultacie powstanie interaktywny portal, będący przewodnikiem po gliwickich tajemnicach. Do udziału w projekcie zaangażujemy lokalne organizacje pozarządowe, kluby seniora, domy pomocy społecznej.

Na podstawie pracy uczestników warsztatów, programów warsztatów oraz dostępnych źródeł stworzymy portal internetowy Gliwicka Mapa Tajemnic. Portal będzie prezentować mapę Gliwic z zaznaczonymi tajemnicami, których rozwiązanie było przedmiotem warsztatów. Opis każdej tajemnicy będzie oprócz tekstu zawierał również materiały audiowizualne, stworzone przez uczestników warsztatów, które zostaną udostępnione na wolnej licencji (CC) do nieodpłatnego korzystania.

 

  • Zapraszamy na stronę internetową Gliwickiej Mapy Tajemnic: www.tajemnicegliwic.org 
  • “Gliwicka Mapa Tajemnic” jest projektem finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 
Wróć do listy