Google dla Seniorów

Google dla Seniorów

Program ,,Google dla Seniorów” powstał z myślą o seniorach, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje cyfrowe. Inicjatywa ,,Google dla Seniorów” ma na celu poprawę umiejętności obsługi narzędzi Google. 

stopka

W ramach programu przygotujemy darmowe warsztaty dla seniorów z województwa śląskiego. Podczas spotkań, osoby powyżej 60 roku życia zostaną zapoznani z możliwościami narzędzi Google.

Spotkania zostaną zorganizowane dla 300 seniorów w 30 gminach województwa śląskiego. 

Przygotowane zostaną trzy bloki tematyczne:

  • „Konto Google w internecie” to blok poświęcony tworzeniu skrzynki e-mail przez seniorów. Seniorzy zostaną zaznajomieni z funkcjami i możliwościami konta Google. Uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć bezpieczne hasła oraz jak zachować ostrożność w Internecie.
  • „Surfowanie w sieci” to warsztaty, podczas których seniorzy nauczą się wyszukiwać treści za pomocą wyszukiwarki. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane możliwości aplikacji Asystent Google. Uczestnicy zainstalują i skonfigurują aplikacje mobilną.
  • „Poznaj narzędzia Google” to blok tematów poświęcony narzędziom Google. Uczestnicy nauczą się korzystać z aplikacji YouTube, Google Maps czy Google Meet. 

Warsztaty zostaną przeprowadzone przy pomocy tabletów, które zapewnimy, dodatkowo dla uczestników zostaną przygotowane materiały edukacyjne. Dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych, seniorzy zdobędą umiejętność obsługi narzędzi Google na własnych telefonach z dostępem do Internetu. Zorganizujemy przerwę na kawę i herbatę, podczas której uczestnicy będą mieli okazje do nawiązania nowych znajomości.

Przez udział w warsztatach, seniorzy poprawią swoje kompetencje cyfrowe, a zdobyte umiejętności pozwolą uczestnikom aktywnie udzielać się w życiu społecznym przez dłuższy czas.

Trenerzy

Bartosz Rybczak — od 4 lat działa w Ośrodku Studiów o Mieście Gliwice, zajmując się nowoczesną urbanistyką i pracą na rzecz polepszania życia w mieście w tym jego dostępnością dla osób starszych i niepełnosprawnych. Od stycznia 2019 koordynator regionalny w projekcie Obywatel.IT. 

Łukasz Łój — trener kompetencji cyfrowych — trener w projekcie InternetSafety i Obywatel.It. Posiada doświadczenie w projektach senioralnych, w tym w projektach realizowanych w ramach programu ASOS.

 

  • Beneficjent: Instytut Rozwoju Rynku Pracy
  • Projekt realizowany do 31.12.2021
  • Wartość projektu: 125 700 zł
  • Wartość otrzymanej dotacji: 113 100 zł
  • Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.
Wróć do listy