Jura24

Jura24

Klaster Innowacji Społecznych jeszcze nigdy nie miał własnego medium. Aż do teraz.

Robimy swoją gazetę i portal pod brandem Jura24 (jura24.pl). Gazetę wydajemy bezpłatnie, raz w miesiącu na terenie całego powiatu zawierciańskiego i Siewierza. Portal działa bez przerwy, tzn. wtedy, kiedy redaktorzy mają drive, żeby coś opublikować.

 

  • Po co to robimy?

Od wielu lat aktywnie działamy w naszym powiecie. Realizujemy projekty edukacyjne dla młodzieży, aktywizujemy osoby z niepełnosprawnościami i wspieramy Miasto Zawiercie w uruchamianiu nowych inicjatyw. Oprócz tego, jeden z naszych pochodzi z Zawiercia i nie może się oderwać od swojego habitatu.

Przy okazji działań klastrowych obserwujemy lokalną scenę społeczną i zauważamy rzeczy, o których chcemy rozmawiać. Praca organizacji pozarządowych, sprawy istotne dla mieszkańców gmin z naszego powiatu, wspieranie inicjatyw lokalnych - to są sprawy ważne, na których skupimy swoją uwagę. Uważamy, że strona społeczna powiatu zasługuje na swoje miejsce podejmowania dyskusji o swoim otoczeniu. A nie ma na to lepszego sposobu, niż działanie w ramach lokalnego medium.

 

  • Jak to robimy?

Po pierwsze - tworzymy biuro na Marszałkowskiej 31. Symbolicznie wchodzimy na obszar rewitalizowany, kolebkę stolicy powiatu. Nadamy temu miejscu nowy charakter. Będzie to przestrzeń otwarta, inkluzywna, dająca narzędzia do budowania społeczności wokół Jury24. Stamtąd będziemy dla Was pisać i nagrywać.

Wpadnij na kawę i powiedz, co Cię gryzie, co w Twojej gminie wymaga zmiany i co zostało dobrze zrobione. Twoje zaangażowanie ma dla nas znaczenie.

Po drugie - wspieramy osoby wykluczone. Jako podmiot ekonomii społecznej działamy na rzecz rehabilitacji zawodowej i społecznej osób w trudnej sytuacji, z niepełnosprawnościami, często zapomnianymi przez los. Dajemy im pracę, uczymy ich życia.

Po trzecie - myślimy szeroko i projektowo. Klaster Innowacji Społecznej to miks organizacji i ludzi, którzy współdziałają na rzecz rozwoju swoich miast. Lokalne medium pozwoli wzmocnić nas w realizacji swojej podstawowej misji, jaką jest budowanie silnego trzeciego sektora.

 

Mamy ten kawałek Ziemi w sercach. Działamy na Jurze i dla Jury.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz opowiedzieć o czymś ważnym? Pisz na redakcja@jura24.pl.

Wróć do listy