Zasadź 1% podatku w Parku Śląskim

Zasadź 1% podatku w Parku Śląskim

Wiemy jak ważna jest współpraca dlatego zainicjowaliśmy wspólny projekt wraz z Fundacją Park Śląsk. W pierwszej kolejności zbieramy środki na działania statutowe Fundacji Park Śląski. Chcemy wspólnie dotrzeć do szerokiego grona donatorów oraz promować przekazywanie 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Wspólnie z Fundacją Park Śląski proponujemy organizacjom pozarządowym możliwość wsparcia ich budżetu wpłatami z 1% podatku rozliczanego w PIT. Fundacja Park Śląski posiada status OPP i od wielu lat aktywnie prowadzi kampanię na rzecz zbierania 1% podatku na swoje cele statutowe oraz innych organizacji. Ich partnerzy zbierają odpisy podatkowe właśnie za pośrednictwem fundacji. Dzięki ich uprzejmości właśnie teraz inne NGO mają możliwość z tej okazji skorzystać.

Sposób otrzymywania środków jest niezwykle prosty, a sam donator nie ponosi żadnych kosztów. Część podatku, która zwyczajnie przypadłby Urzędowi Podatkowemu, przychodzi po wskazaniu przez rozliczającego na konto organizacji. Rozliczający nic w tym układzie nie traci, dysponuje pieniędzmi które i tak są mu zabierane w zeznaniu podatkowym PIT-37.

Współpraca z organizacjami przebiegać będzie według następującej formuły: 90% zebranej przez Was kwoty zostanie przekazana bezpośrednio na Państwa działanie, a pozostałe 10% zostanie przeznaczone na działalność statutową Fundacji Park Śląski.

 

Kwotę, którą darczyńca chce przekazać, należy obliczyć i wpisać w formularzu w okienku: “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”. Dodatkowo powinien wpisać nasz KRS: 0000439455 oraz kwotę nie większą niż 1% należnego podatku. Za każdy wypełniający PIT musi umieścić dopisek z nazwą Państwa organizacji! Dzięki temu nie będziemy mieć żadnych wątpliwości, komu przekazać konkretną darowiznę.

Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą lub potrzebujecie o coś zapytać, śmiało piszcie do nas lub zadzwońcie.
email: fundacja@parkslaski.pl
tel. 793-757-257

Robert Kłosowski, prezes Fundacji Park Śląski
Fundacja Park Śląski KRS:0000439455

Wróć do listy