Kawa z piasku

Kawa z piasku

Mobilna Kawiarnia jest przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie, w którym efektywnie pracują osoby z niepełnosprawnościami. 

hovoli czyli smak pustyni

hovoli czyli smak pustyni

Parzenie kawy hovoli to prawdziwy rytuał z piękną historią. Kawa przygotowywana w miedzianych tyglach i gotowana na gorącym piasku jest obowiązkowym napojem w krajach Środkowego Wschodu. Pozwala na wydobycie z kawy najcenniejszych walorów smakowych, mocy i słodyczy zawartej w ziarnach. Kawa hovoli jest zawsze podawana z wysokiej klasy cukrem trzcinowym i przyprawiana według uznania.

Zakochani w smaku słodkiej wyrazistej kawy postanowiliśmy, że będzie stanowiła ona idealną odskocznię od tradycyjnego espresso. Gęsty, słodki, aromatyczny napar fantastycznie pobudza, a jednocześnie pozwala delektować się smakiem kardamonu, cynamonu lub anyżu. Soczyste daktyle lub morele tylko dopełniają ten fantastyczny smak.

magia tygla i piasku

Przygotowując naszą kawę, napełniamy tygielek zimną wodą, sypiemy drobno zmieloną kawę, dodajemy trzcinowy cukier i przyprawy, a następnie umieszczamy w rozgrzanym do czerwoności piasku pustyni. Kawa przygotowana w ten sposób ma zawsze swój charakterystyczny smak i orientalny aromat. Do przygotowania kawy używamy wyłącznie kawy proficiency marki Kafar oraz świeżo mielonych przypraw.

magia tygla i piasku

Kawa najlepiej smakuje z przyprawami. Cynamon, anyż, chili czy imbir to tylko niektóre z nich. Każda potrafi zmienić kubek naparu nie do poznania, tworząc smaki nieosiągalne w tradycyjnej kawie z ekspresu. 

Tradycją w krajach arabskich i Turcji jest podawanie kawy hovoli z świeżymi daktylami. Nie zapominamy o tym, proponując obok nich takie bakalie jak suszone mięsiste morele, słodką żurawinę, figi w mące ryżowej czy tradycyjne, polskie suszone jabłka.

mobilna kawiarnia

mobilna kawiarnia

Mobilna Kawiarnia jest przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie, w którym efektywnie pracują osoby z niepełnosprawnościami. Połączyła nas wspólna pasja do kawy, która pozwala nam pokonywać codzienne trudności i którą chcemy się dzielić z innymi. Wraz z naszymi partnerami i przyjaciółmi dążymy do tego, aby jednocześnie robić dobre rzeczy i pomagać innym.

Wspieramy lokalne środowisko, z którego się wywodzimy. Dlatego na naszą kawę zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. Razem promujemy zdrowe nawyki żywieniowe, zatrudnianie osób niepełnosprawnych i tworzenie przestrzeni przyjaznych otoczeniu.

Jesteśmy częścią Klastra Innowacji Społecznych, którego misją jest innowacyjne rozwiązywanie problemów społecznych i przeciwdziałanie wykluczeniu.

Wróć do listy