Klaster

Klaster Innowacji Społecznych to konsorcjum śląskich organizacji i przedsiębiorstw społecznych. Nasze projekty i przedsiębiorstwa biznesowe realizujemy wspólnie pod szyldem Klastra, charakteryzuje je innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów społecznych, etyka w biznesie oraz odpowiedzialne zarządzanie. 

Realizujemy projekty strategiczne dla administracji publicznej, w tym projekty operatorskie głównie w obszarze edukacji, cyfryzacji i polityki międzynarodowej. Od lat zajmujemy się także bezpłatną pomocą prawną i wspieraniem osób pokrzywdzonych przestępstwami. 

Oprócz projektów społecznych, Klaster prowadzi z sukcesami przedsiębiorstwa społeczne: restaurację oraz palarnię kawy. Działają one na wolnym rynku, jednocześnie będąc miejscem reintegracji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Klaster jest certyfikowanym ośrodkiem wsparcia ekonomii społecznej, działa na rzecz ekonomizacji i rozwoju strategicznego PES w województwie śląskim. 

Główna siedziba Klastra (biuro zarządu) znajduje się w Gliwicach przy ul. Siemińskiego 22. W Gliwicach mieści się także restauracja Ormiańska (Siemińskiego 22) oraz Społeczna Palarnia Kawy (Dubois 22). W Katowicach (Damrota 6) znajduje się biuro projektów Klastra oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. W naszym biurze w Zawierciu (Obrońców Poczty Gdańskiej) prowadzimy projekty szkoleniowe. Prowadzony przez nas Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwami ma swoje bura w Gliwicach, Zabrzu, Piekarach, Rudzie Śląskiej i Toszku. 

Sprawdź nasze publikacje i sprawozdania!