Pierwsze pięć grup zrealizowało swoje projekty społeczne - Śląska Akademia Kompetencji Społecznych

Pierwsze pięć grup zrealizowało swoje projekty społeczne - Śląska Akademia Kompetencji Społecznych

21.01.2022

 

Zakończyliśmy realizację projektów społecznych w 5 miastach: Rydułtowy, Lubliniec, Sarnów, Siemianowice Śląskie, Racibórz

W ramach projektu Śląska Akademia Kompetencji Społecznych zorganizowano już pięć spotkań z młodzieżą. Podczas spotkań młodzież rozwijała swoje kompetencje społeczne oraz umiejętność pracy w grupie, uczestnicząc w warsztatach, wyjściach terenowych oraz biorąc udział w różnego rodzaju akcjach społecznych. Projekt realizowany w ramach Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2023.

Jedną z placówek była Szkoła Podstawowa im. Arki Bożka w Rydułtowach, która współpracowała razem ze Schroniskiem dla zwierząt w Rybniku. W swoim projekcie społecznym zachęcali mieszkańców do adopcji bezdomnych zwierząt. O tym jak ważne jest wspieranie schronisk dla bezdomnych zwierząt edukowała również młodzież z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Lublińcu. Poprzez rozdawanie samodzielnie zaprojektowanych ulotek,a także zakup kocy oraz karmy promowali dobre postawy wobec zwierząt. Z kolei wychowankowie Domu Dziecka w Sarnowie zorganizowali wieczór filmowy, podczas którego wyświetlone zostały filmy edukacyjne na temat spędzania czasu wolnego. Chłopcy zachęcali również swoich rówieśników, aby czas wolny spędzać w bardziej aktywny sposób, niż granie na komputerze. W projekcie wzięła również udział młodzież z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej nr 1 w Siemianowicach Śląskich. Przygotowali oni paczki z czapkami, szalikami oraz ciepłymi skarpetami, aby pomóc osobom bezdomnym w tym szczególnie ciężkim dla nich czasie. Dzień Sportu i zdrowego odżywiania zorganizowali wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. W ramach swojego projektu, przygotowali prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania, a po teorii przyszedł czas na praktykę i zajęcia na sali gimnastycznej.

Przed nami spotkania z kolejnymi 10 grupami. Czekajcie na efekty!

 


wróć do listy